czwartek, 03 październik 2013 06:26

Projekt "Kompetencje kluczowe drogą do sukcesu"

Jak ważny jest dla młodego człowieka właściwy wybór szkoły, zawodu, nie trzeba nikogo przekonywać. Ale w jaki sposób dokonać takiego wyboru i czym się przy nim kierować to już bardziej skomplikowana sprawa. Jakie są moje preferencje zawodowe?

Gdzie szukać informacji o kierunkach kształcenia? Jakie są moje mocne strony i które z moich cech charakteru pomogą mi w przyszłej pracy, a które wykorzystam w stresowych sytuacjach? Na te i inne pytania dotyczące planowania kariery edukacyjnej i zawodowej młodzi ludzie mogą uzyskać odpowiedź w Poradni Pedagogiczno-Psychologicznej w Bartoszycach.

Od październiku 2011 roku Poradnia Psychologiczno - Pedagogiczna w Bartoszycach realizuje projekt KOMPETENCJE KLUCZOWE DROGĄ DO SUKCESU. Projekt prowadzony jest w ramach Priorytetu IX „Wyrównywanie szans edukacyjnych uczniów z grup o utrudnionym dostępie do edukacji oraz zmniejszanie różnic w jakości usług edukacyjnych” Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego i będzie realizowany do lipca 2014 roku. Swoim zasięgiem obejmuje Gimnazjum nr 1w Zespole Szkół im. Romualda Traugutta i

Gimnazjum nr 2 im. Gen. Józefa Bema w Bartoszycach. W ramach projektu podejmowane są działania wspierające orientację zawodową oraz rozwój kompetencji kluczowych uczniów klas drugich i trzecich. Obejmują one konsultacje z doradcą zawodowym i psychologiem oraz zajęcia warsztatowe. Łącznie z działań tych skorzysta 300 uczniów obu szkół.

Poza projektem uczniowie szkół Powiatu Bartoszyckiego również mogą korzystać z pomocy doradcy zawodowego w poradni.

Serdecznie zapraszamy uczniów oraz ich rodziców do Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej. Wszelkie działania prowadzone przez poradnię są bezpłatne.

 

Czytany 2459 razy Ostatnio zmieniany czwartek, 03 październik 2013 06:30