niedziela, 21 wrzesień 2014 19:12

Konkurs dla uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych

Ogłaszamy konkurs pod patronatem Warmińsko-Mazurskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej na najpiękniejszy i najoryginalniej opisany PLAN KARIERY -„MOJA KARIERA, MOJA PRZYSZŁOŚĆ". Honorowym patronatem objął konkurs Starosta Powiatu Bartoszyckiego.Konkurs odbywa się w ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery 2014, który przebiega pod hasłem "Jak zaprzyjaźnić się z rynkiem pracy".

 

PRZEDMIOT  KONKURSU


Przedmiotem Konkursu są uczniowskie plany, marzenia związane z wybranym kierunkiem studiów, z ulubionym przedmiotem nauki, z przyszłym zawodem, miejscem pracy, z dziedziną osobistych zainteresowań i pasji. Plany dotyczące tego, co chce się osiągnąć w życiu, plany małe,  duże;  plany użyteczne, w fazie bliskiej realizacji, jak również takie, które jeszcze w tę fazę nie weszły, a ukazują siłę marzenia o przyszłości. Mogą być opisane w dowolnie wybranej formie literackiej, nie przekraczającej pięciu stron maszynopisu.

 

 

KRYTERIA OCENY

Oceniając nadesłane prace, jury będzie brało pod uwagę: oryginalność ujęcia tematu, umiejętność zarażenia odbiorcy swoją wizją, dobór środków oraz poprawność wybranej formy.

 

ADRESACI KONKURSU


Konkurs przeznaczony jest dla uczniów klas gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych oraz dla ich pedagogów szkolnych/ szkolnych doradców zawodowych.

 

 

CELE KONKURSU

 1. Aktywizacja młodych ludzi stojących przed ważnymi wyborami życiowymi, pobudzenie do namysłu nad własnymi intencjami i celowością podejmowanych decyzji życiowych, propagowanie świadomego i aktywnego planowania kariery zawodowej.
 2. Aktywizacja pedagogów/ szkolnych doradców zawodowych do propagowania wśród uczniów postaw wymienionych w poprzednim punkcie.

  Pierwsza faza konkursu odbywa się w szkołach – pedagodzy/ szkolni doradcy zawodowi przeprowadzają ją samodzielnie. Można ją zorganizować np. w formie lekcji wychowawczej lub innych lekcji poświęconych planowaniu kariery i marzeniom życiowym, której podsumowaniem jest pisemna praca domowa. Można też ograniczyć się do ogłoszenia konkursu wśród uczniów, ustalenia terminu.
  Szkolni doradcy zawodowi po zakończeniu pierwszej fazy konkursu dostarczają prace zgłoszone przez uczniów do Powiatowego Centrum Rozwoju Edukacji w Bartoszycach .
  Do każdej pracy należy załączyć następujące informacje:imię i nazwisko autora, nazwę klasy, nazwę i adres szkoły ( ulica, numer, miejscowość, kod), nazwisko pedagoga/szkolnego doradcy zawodowego. 

NAGRODY
Dla zdobywców trzech pierwszych miejsc przewidziane są atrakcyjne nagrody rzeczowe.

  Wyniki konkursu zostaną opublikowane na stronach Powiatowego Centrum Rozwoju Edukacji. Wręczenie nagród nastąpi  w Młodzieżowym Domu Kultury.

 

PRZEBIEG KONKURSU

 1. Konkurs odbędzie się na dwóch poziomach: uczniowie szkół gimnazjalnych oraz uczniowie szkół ponadgimnazjalnych. 
 2. Prace należy dostarczyć do  siedziby Powiatowego Centrum Rozwoju Edukacji , ul. Kętrzyńska 44, 11-200 Bartoszyce.
 3. Termin przyjmowania prac upływa 18 października 2014 roku.
 4. Organizatorzy konkursu zobowiązują się do przeprowadzenia drugiej – fazy konkursu tj. powołania komisji konkursowej w składzie
 • przedstawiciel Powiatowego Centrum Rozwoju Edukacji w Bartoszycach
 • przedstawiciel Starostwa Bartoszyckiego
 • przedstawiciel Młodzieżowego Domu Kultury

Komisja wyłoni po trzy najlepsze prace na poziomie gimnazjalnym  i ponadgimnazjalnym, spośród nadesłanych, do 18  października 2014 roku.

Wyniki zostaną ogłoszone 24  października 2014r.

 

INFORMACJE OGÓLNE

Organizatorem konkursu jest Powiatowe Centrum Rozwoju Edukacji w Bartoszycach. Konkurs organizowany jest w ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery 2014. Wszelkie pytania dotyczące organizacji konkursu prosimy kierować pisemnie mailem pod adresem:Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub telefonicznie pod nr 608 103 455.

*Organizator zastrzega sobie możliwość nieprzyznania któregoś miejsca, bądź przyznania kilku miejsc równorzędnych.

 

Czytany 1626 razy Ostatnio zmieniany wtorek, 30 wrzesień 2014 20:26