Powiatowe Centrum Rozwoju Edukacji w Bartoszycach - Powiatowe Centrum Rozwoju Edukacji w Bartoszycach

Poradnia

11.02.2019 r. w sali konferencyjnej PCRE gościliśmy laureatów, zorganizowanego po raz pierwszy, konkursu plastycznego, w którym dzieci przedstawiały swoją wizję poradni i biblioteki. Prace plastyczne wpłynęły ze Szkoły Podstawowej nr 1, 4, 7 i 8 w Bartoszycach, Szkoły Podstawowej w Żydowie, Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Rodnowie, Szkoły Podstawowej w Sokolicy, Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Bezledach, Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 1 w Bartoszycach, Integracyjnego Przedszkola Publicznego nr 4 i Niepublicznego Przedszkola nr 1 „Stokrotka” w Bartoszycach oraz Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Bartoszycach.
KOMISJA konkursowa miała trudne zadanie, by spośród 69 prac wybrać te najlepsze. Po burzliwych dyskusjach, oceniając kreatywność, talent, zdolności plastyczne, zdecydowano się przyznać n a g r o d y:

W GRUPIE I (oddziały przedszkolne na poziomie „0” i klasy I-III SP):
 • I miejsce – Emilowi Zadrodze – z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Bezledach
 • II miejsce – Laurze Buczyńskiej – z Integracyjnego Przedszkola nr 4 w Bartoszycach
 • III miejsce – Alicji Jęcek – ze Szkoły Podstawowej w Sokolicy
Oraz wyróżnienia:
 • Natalii Kosztykiewicz – ze Szkoły Podstawowej w Sokolicy
 • Alicji Puszkiewicz – z Integracyjnego Przedszkola nr 4 w Bartoszycach

w GRUPIE II ( klasy IV-VIII SP):
 • I miejsce – Karolinie Nieradko – ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Bartoszycach
 • II miejsce – Hannie Czerniewskiej – ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Bartoszycach
 • III miejsce Zuzannie Żylińskiej – ze Szkoły Podstawowej nr 7 w Bartoszycach
Oraz wyróżnienia:
 • Emilii Jastrzębskiej – ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Bartoszycach
 • Oliwii Morszczyzna – ze szkoły Podstawowej nr 1 w Bartoszycach.

Nagrody i wyróżnienia wszystkim laureatom konkursu wspólnie wręczali Starosta Powiatu Bartoszyckiego - Jan Zbigniew Nadolny, który objął patronat honorowy oraz Dyrektor PCRE - Ewa Rodziewicz.

Dziękujemy Bogdanowi Kacperskiemu (Salon Optyczny DZIEWIĄTKA), Sklepowi zabawkowemu PIOTRUŚ oraz anonimowym darczyńcom, dzięki którym mogliśmy ufundować dzieciom nagrody i przygotować oprawę prac, by wyeksponować je w PCRE.

Ośrodek Rozwoju Edukacji w Warszawie, działając na zlecenie Ministerstwa Edukacji Narodowej, uprzejmie informuje, że zbiera zapotrzebowania na druk zaadaptowanych podręczników dla uczniów słabowidzących i niewidomych. Na rok szkolny 2019/2020 przewidziany jest druk podręczników do następujących klas:

 • I – III branżowych szkół I stopnia dla absolwentów gimnazjum
 • I – III liceów ogólnokształcących dla absolwentów gimnazjum
 • I – IV techników dla absolwentów gimnazjum
 • I – III trzyletnich szkół specjalnych przysposabiających do pracy

Aby otrzymać nieodpłatnie zaadaptowane podręczniki w wersji wydrukowanej należy przesłać zapotrzebowanie w terminie do dnia 18 lutego 2019 r.

Na stronie: https://www.ore.edu.pl/2019/02/zapotrzebowanie-na-druk-podrecznikow-dla-uczniow-niewidomych-i-slabowidzacych-rok-szkolny-2018-2019/ zamieszczona jest szczegółowa informacja wraz z załącznikami niezbędnymi do złożenia zapotrzebowania.

środa, 30 styczeń 2019 10:27

Zapraszamy na szkolenie

15 marca w PCRE odbędzie się szkolenie "Interwencja kryzysowa. Działania Wspierająco-pomocowe."
Szkolenie poprowadzi Pan Piotr Wawrzykowski, pedagog terapeuta, interwent kryzysowy, certyfikowany trener MEN, wieloletni pracownik Ośrodka Interwencji Kryzysowej w Częstochowie, wieloletni kurator w Sądzie Rejonowym w Częstochowie oraz prezes Fundacji Kreatywnego Rozwoju Społecznego Vamac Centrum.
Zostało kilka wolnych miejsc.
Koszt szkolenia: 120 zł.
Informacja pod nr. tel. 500 836 299
Ewa Rodziewicz

czwartek, 24 styczeń 2019 09:10

Informacja

scontrum

czwartek, 10 styczeń 2019 11:18

Zaproszenie

Szanowni Państwo Dyrektorzy, pedagodzy, koordynatorzy doradztwa w szkołach, szkolni doradcy zawodowi, nauczyciele,

zapraszamy na spotkanie poświęcone m.in.naborowi do szkół ponadgimnazjalnych i ponadpodstawowych na rok szkolny 2019/2020. Temat budzi wiele wątpliwości, obaw i pytań, istnieje potrzeba wypracowania rozwiązań wspierających proces rekrutacji i podjęcia działań skierowanych do uczniów i ich rodziców , a być może także do nauczycieli. W trakcie spotkania poruszymy także temat propozycji nowych uregulowań prawnych w oświacie oraz bieżących problemów w pracy pedagogów, doradców i nauczycieli

Zapraszamy w piątek 11 stycznia 2019 r. na godzinę 10.00 do Powiatowego Centrum Rozwoju Edukacji/Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Bartoszycach, ul. Limanowskiego 13.

Małgorzata Wendorff-Karólewska
powiatowy koordynator doradztwa zawodowego
tel. 608 103 455

środa, 19 grudzień 2018 17:28

PCRE w Wigilię nieczynne

Screen Shot 12 18 18 at 12.40 PM

środa, 19 grudzień 2018 17:22

Idą Święta

Screen Shot 12 18 18 at 12.34 PM

poniedziałek, 10 grudzień 2018 18:22

Konkurs Plastyczny

Zaproszenie2

Zapraszamy do konkursu! Poniżej Regulamin, oraz pozostałe dokumenty do pobrania.

 

 

wtorek, 27 listopad 2018 20:28

Skontrum księgozbioru

SZANOWNI CZYTELNICY!!!

Powiatowa Biblioteka Pedagogiczna w Bartoszycach    

będzie nieczynna

od 21 stycznia  do  04 lutego 2019r.

w związku z realizacją skontrum księgozbioru

Serdecznie przepraszamy za utrudnienia

22. 11. 2018r. w Powiatowej Bibliotece Pedagogicznej w Bartoszycach odbyło się kolejne spotkanie szkoleniowe sieci współpracy i samokształcenia bibliotekarzy na temat „Wykorzystania aplikacji sieciowych uczących programowania przez zabawę na zajęciach edukacyjnych w bibliotece, świetlicy i nie tylko”

Na szkoleniu był kontynuowany temat programowania ale tym razem  z wykorzystaniem darmowych aplikacji internetowych. Rozpoczęliśmy od zapoznania się z ciekawymi pomocami do nauki programowania, które otrzymałam na  warsztatach „Zaprogramuj Przyszłość”. Wspólnie zastanowiliśmy się nad sposobami wykorzystania na zajęciach  maty Doota wraz z kaflami, gier  planszowych Cody Roby i Golden Scratch oraz  materiałów  metodycznych zamieszczonych w  „nie Podręczniku”  Stowarzyszenia Mistrzowie Kodowania. Kolejnym punktem zajęć było poznanie kilku aplikacji uczących programowania przez zabawę. Wszyscy uczestnicy spotkania na tabletach zagrali w  Bit by Bit , Mekoramę, Ligthtbota i Scratcha Juniora. Dla relaksu i zabawy pograliśmy na pianinie  z „żelkową klawiaturą”   poprzez aplikację  MakeyMakey oraz  obejrzeliśmy trójwymiarowe malowanki w aplikacji Quiver.  Końcowym elementem  spotkania  była praca w   aplikacji  Scratch  w której  tworzyliśmy  proste animacje.  Wszystkim uczestnikom  spotkania przesłałam prezentację przygotowaną  na szkolenie  na oraz inne materiały metodyczne , które mogą  wykorzystać na swoich zajęciach realizowanych w szkołach.

Dziękujemy wszystkim, którzy przyszli i zechcieli skorzystać z doskonalenia się w sieci.

Oprac. B. Knifka

startpoprz.12345678910nast.koniec
Strona 1 z 13