wtorek, 05 listopad 2013 18:02

Spotkanie szkoleniowe bibliotekarzy-relacja

Napisał 

28. 10. 2013r. w Powiatowej Bibliotece Pedagogicznej w Bartoszycach odbyło się spotkanie szkoleniowe sieci współpracy i samokształcenia bibliotekarzy z terenu powiatu bartoszyckiego. 

W trakcie spotkania wybrano temat szkolenia, które odbędzie na kolejnym spotkaniu sieci w kwietniu 2014r. Po burzliwej debacie zdecydowaliśmy, że przeszkolimy się w tworzeniu interaktywnego plakatu w serwisie Glogster.

Jest to serwis, który umożliwia tworzenie interaktywnych plakatów w oparciu o technologię Flash. Na plakacie można umieścić praktycznie dowolną treść – może to być tekst, grafika, film, wszelkiego rodzaju animacje, pliki audio, linki itp. Glogster to ciekawy pomysł na to, jak zrobić interaktywny plakat lub baner (często wykorzystywane przy realizacji projektów edukacyjnych).

Następnie odbyły się warsztaty tworzenia prezentacji w programie Keynote na komputerach PIAP. Każda z uczestniczek warsztatów dzięki prostej instrukcji i pomocy prowadzącej , Barbary  Knifki, stworzyła swoją pierwszą prezentację w programie Keynote.

Dziękujemy wszystkim, którzy przyszli i zechcieli skorzystać z nowej formuły doskonalenia się w sieci.

Serdecznie zapraszamy wszystkich bibliotekarzy na kolejne spotkanie w kwietniu 2014r. Szkolenie poprowadzi Pan Mateusz Paradowski z Warmińsko-Mazurskiej Biblioteki Pedagogicznej w Elblągu.

Oprac. B.Knifka

Czytany 1872 razy