wtorek, 19 kwiecień 2016 08:12

Lekcje poezji i przestrogi z Witoldem Kiejrysem

Napisał 

Światowy Dzień Poezji to święto obchodzone co roku 21 marca. Ma ono na celu popularyzację czytania i pisania wierszy.

Z tej okazji, nadejścia Wiosny oraz chęci poznania niezwykłego człowieka 21.03 i 23.03. 2016 r.   uczniowie z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 w Bartoszycach spotkali się w Powiatowym Centrum Rozwoju Edukacji w Bartoszycach Powiatowej Bibliotece Pedagogicznej z literatem Witoldem Kiejrysem.…

Pan Witold poruszająco mówił o swoim życiu i problemach związanych z chorobą alkoholową.

Skłonił uczestników do refleksji nad skutkami tego nałogu. Uświadomił im, że każdy jest odpowiedzialny za swoje wybory, może być człowiekiem uzależnionym albo wolnym i mieć wpływ na swoje życie.

Literat swoją szesnastoletnią abstynencją udowodnił, że ktoś, kto się gdzieś zagubił, może powstać, zmienić siebie. Twórczość pomogła mu odnaleźć właściwą drogę.

Młodzież i opiekunowie z zainteresowaniem słuchali opowieści i utworów, które prezentował autor, zwłaszcza nieopublikowanego jeszcze wiersza „Moje szczęście jest nieme, człowiek je niweczy”, w którym w metaforyczny sposób mówił o konfliktach w rodzinie.

Poeta jest członkiem Bartoszyckiej Grupy Literackiej „Barcja”, zachęcał uczniów piszących wiersze lub opowiadania do wzięcia udziału w Konkursie Literackim im. Leonarda Turkowskiego, organizowanym przez tę Grupę. Są cenne nagrody.

Bardziej szczegółowe relacje i zdjęcia ze spotkań z Witoldem Kiejrysem znajdują się na stronie internetowej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 im. Kresowiaków w Bartoszycach.

Przedstawiły je : Sylwia Kapturska, Lilla Szewczyk, Anna Nowoszyńska-Ejlak

Pod adresami   http://www.mechaniak.edu.pl/?p=8232

http://www.mechaniak.edu.pl/?p=8276

Dziękujemy Panie Witku za poświęcony czas, popularyzację czytelnictwa i lekcje przestrogi z życia wzięte. 

Czytany 1412 razy Ostatnio zmieniany piątek, 20 maj 2016 23:36